13. Ogólnopolski Dzień Duszpasterstwa TPiPP

Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej zaprasza serdecznie do udziału w 13. Ogólnopolskim Dniu Duszpasterstwa, który odbędzie się 25 listopada w Warszawie. Tematem przewodnim będzie: Seksualność w duszpasterstwie – znaczenie i wyzwania.

W programie dwa wykłady wprowadzające w temat Dnia Duszpasterstwa, połączone z dyskusją oraz warsztaty, odzwierciedlające różne aspekty omawianego tematu.

Tematyka wykładów:

Pomaganie, przywiązanie, zakochanie – psychoterapia i duszpasterstwo jako relacja między ludźmi

Beata Wolfram-Krukowska

psycholożka, psychoterapeutka i szkoleniowiec Szkoły Psychoterapii DDA

Człowiek nie ma ciała, tylko jest ciałem – żywą istotą. Nowe odkrycie aktualności przesłania tekstów biblijnych i jego znaczenie dla duszpasterstwa

ks. dr Grzegorz Olek

superwizor TPiPP, biblista, wykładowca ChAT

13. Dzień Duszpasterstwa rozpocznie się o godzinie 10.30, a zakończy około godziny 16.00. Całość spotkania odbywać się będzie w Centrum Luterańskim przy ulicy Miodowej 21.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 10 listopada na adres sekretarza TPiPP: boguslaw.sebesta@tpipp.pl

Opłata za uczestnictwo wynosi 60 zł, wliczony jest w to obiad oraz poczęstunek.

Udział w Dniu Duszpasterstwa można połączyć z udziałem w konferencji 24 listopada na UKSW: O traumie, u ofiar przemocy seksualnej (link). Konferencja jest skierowana zarówno do specjalistów, jak i wszystkich zainteresowanych wsparciem ofiar przemocy seksualnej, a prowadzona będzie w formule hybrydowej.