Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce

 

Zapraszamy na 8. OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DUSZPASTERSTWA
 
To coroczna konferencja adresowana do osób zainteresowanych tematyką poradniczą, do duchownych, świeckich pracowników i wolontariuszy Kościołów w Polsce, 
a także do pracowników i wolontariuszy hospicjów, domów opieki, placówek socjalnych oraz do studentów kierunków związanych działaniami pomocowymi i in.
 
Temat: Duszpasterstwo w chorobie
 
1 grudnia 2018 roku, sobota
godziny 10.00–16.00
Warszawa
ul. Miodowa 21 
Centrum Luterańskie
 
Metody i formy konferencyjne: wykłady, warsztaty, dyskusje, praca w grupach

Gośćmi tegorocznej konferencji są:

 

Heidi Abe (Stuttgart)
Superwizor Niemieckiego Towarzystwa Psychologii Pastoralnej, przewodnik duchowy i rekolekcjonista. Od 6 lat pracuje jako duszpasterz w Klinice w Boeblingen (Niemcy), równolegle kształci superwizorów, prowadzi kursy duszpasterskie oraz zajmuje się prowadzeniem rekolekcji ignacjańskich. Poprowadzi wykład nt. Duszpasterstwo w chorobie. Czego potrzebuje chory, a czego duszpasterz? oraz warsztat Organizacja duszpasterstwa w szpitalu na przykładzie niemieckim.

 

     
  Maciej Klimasiński (Poznań)
Lekarz w trakcie specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na co dzień znieczula pacjentów w szpitalu miejskim w Poznaniu. Prowadzi zajęcia na temat wsparcia duchowego chorych dla osób opiekujących się chorymi, koordynuje zespoły opieki duszpasterskiej w szpitalach. Poprowadzi warsztat ntDuszpasterz w polskim szpitalu. Możliwości i przeszkody. 
     
  Urszula Broda (Bielsko-Biała)
Nauczyciel akademicki, doradca psychologiczno-pastoralny, superwizor TPiPP, coach. Poprowadzi warsztat ptJa wobec choroby. Refleksja nad własnym doświadczeniem.
     
  dr Olgierd Benedyktowicz (Warszawa)
Psycholog, psychoterapeuta, członek American Association of Pastoral Care, specjalista w zakresie psychologii klinicznej człowieka dorosłego. Przez wiele lat prowadził psychoterapię indywidualną i grupową w Oddziale Dziennym w Szpitalu Psychiatrycznym. Autor książki „Duszpasterstwo i psychoterapia”. Poprowadzi warsztat nt. Chory psychicznie w systemie rodziny.
     

ZGŁOSZENIE

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w konferencji do 19 listopada na adres: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 605 937 035.
 
OPŁATA
Opłata konferencyjna na miejscu: 40 zł (w tym całodzienny catering).
 
W razie jakichkolwiek pytań związanych z konferencją - prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
 
Materiały reklamowe do wykorzystania:
plakat jpg  pdf
bannery jpg  jpg 
button i tapeta jpg jpg
winieta jpg