Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce

 

Kurs Duszpasterski podstawowy i dla zaawansowanych prowadzony jest w międzynarodowym systemie edukacji pastoralno-klinicznej (EPK), spełnia standardy Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce. Jest wzorowany na niemieckim (KSA) i amerykańskim (PCE) systemie kursów przygotowujących do pracy i służby duszpasterskiej oraz poradniczej. 

Skierowany jest do osób zainteresowanych poradnictwem, pomocą osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach, do duchownych, świeckich pracowników i wolontariuszy Kościołów chrześcijańskich. Kurs odbywa się w grupach od 6 do 8 osób, obejmuje 144 godziny lekcyjne (45 minut) oraz pracę własną (między zjazdami). 

Biorąc udział w kursie uczestnik:

  • rozwija umiejętności komunikacji interpersonalnej
  • uczy się otwartego prowadzenia rozmów
  • dokonuje analizy własnego stylu komunikowania się
  • poznaje słabe i mocne strony swojego sposobu komunikacji w grupie
  • odkrywa w jaki sposób rozmawiać, by budować i utrzymywać relacje

Podstawowymi obszarami pracy są m.in.: biografie, protokoły rozmów duszpasterskich, elementy teorii. Kurs pomaga spojrzeć na spotkanie z drugim człowiekiem, rozmowy z nim i własne reakcje w bardziej świadomy sposób oraz zachęca do refleksji i pracy nad sobą w zakresie własnej odpowiedzialności, tj. tego, na co sami mamy wpływ.

Uczestnicy Kursu Duszpasterskiego podstawowego i dla zaawansowanych pracują wspólnie podczas sesji. Absolwenci kursu uzyskują kwalifikacje w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej na poziomie podstawowym lub zaawansowanym.

Szczegóły:
kursu w Dzięgielowie | podstawowy tu i dla zaawansowanych tu

Kontakt:
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących kursu, nowych edycji
prosimy o kontakt telefoniczny: 693 58 24 24 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Istnieje możliwość zorganizowania kursu w dowolnym miejscu, jeżeli zbierze się odpowiednia ilość osób.

Organizator:
Centrum Mediacji, Superwizji i Poradnictwa CME www

Partnerzy:
Stowarzyszenie Księży i Katechetów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP www
Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce www

Dołącz do nas!