Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce

 

Aktualnie 2018: Poznań

Kurs Duszpasterski podstawowy i dla zaawansowanych spełnia standardy Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce. Jest wzorowany na niemieckim (KSA) i amerykańskim (PCE) systemie kursów przygotowujących do pracy i służby duszpasterskiej oraz poradniczej. 

Kurs Duszpasterski skierowany jest do duchownych, świeckich pracowników i wolontariuszy parafii oraz innych jednostek organizacyjnych Kościołów chrześcijańskich. Kurs odbywa się w grupach od 5 do 10 osób, obejmuje 144 godziny lekcyjne (45 minut) oraz pracę własną (między zjazdami). 

Uczestnicy Kursu Duszpasterskiego podstawowego i dla zaawansowanych pracują wspólnie podczas sesji. Absolwenci kursu uzyskują kwalifikacje w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej na poziomie podstawowym lub zaawansowanym.

Uczestnicy kursu pracują m.in. nad: biografią, protokołami rozmów duszpasterskich, zagadnieniami osobowości duszpasterza/doradcy, elementami teorii. Uczą się komunikacji na poziomie emocji i poprzez osobiste doświadczanie. 

Kontakt:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 33 852 97 81

Organizatorzy:

Centrum Mediacji, Superwizji i Poradnictwa Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

Partnerzy:

Stowarzyszenie Księży i Katechetów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP